Konuşmacılar 2

Davetli Konuşmacılar

<strong>Doç. Dr. <br>Duygu YAMAN</strong>
Doç. Dr.
Duygu YAMAN
Konuşma Başlığı:
Diş Eti Çekilmelerinde Tünel Tekniği İle Tedavide Başarı
Özgeçmiş

1998 yılında İ.Ü. Diş Hekimliği Fakültesi’nden, 2004 yılında aynı fakültenin Periodontoloji Anabilim Dalı Doktora Programı’ndan mezun olmuştur. Doktora sonrası 2004 – 2005 yılları arasında ITI Uluslararası Bursiyeri olarak Zürih Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde implant uygulamaları konusunda eğitim almıştır. 2005 yılında Basel Üniversitesi Tıp Fakültesi Oral-Maksillofasiyal Cerrahi ve Plastik-Rekonstrüktif Cerrahi Üniversite Hastanesi’nde ziyaretçi araştırmacı olarak bulunmuştur. Türkiye’ye döndükten sonra 2006-2008 yılları arasında serbest periodontolog olarak çalışmış, 2009 yılında İ.Ü. Diş Hekimliği Fakültesi Periodontoloji Anabilim Dalı’nda Araştırma Görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. 2015 yılında Doçent ünvanı alan Dr. Yaman, halen aynı kurumda öğretim üyeliği görevini sürdürmektedir. 2010’da ITI Fellow ünvanı alan Dr. Yaman, 2019 yılından beri OSSEDER Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, 2023 yılından beri EAO (Avrupa Osseointegrasyon Birliği) Eğitim Komitesi Üyesi ve İDO Eğitim Komitesi Üyesi görevlerini yürütmektedir.
<strong>Dr. Öğr. Üyesi  </strong><br><strong>Gökhan DOKUMACIGİL</strong>
Dr. Öğr. Üyesi
Gökhan DOKUMACIGİL
Konuşma Başlığı:
Temel Hatlarıyla Dental Fotoğrafçılık
Özgeçmiş

İlk, orta ve lise öğrenimini Gaziantep’te tamamladıktan sonra 2014 yılında Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun olmuştur. 2016 yılında Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Restoratif Diş Tedavisi Anabilim dalında başlamış olduğu uzmanlık eğitimini 2019 yılında tamamlamıştır. Ulusal ve Uluslararası çeşitli makaleleri bulunmakta olup Anterior ve Posterior direkt kompozit restorasyonlar, Rubber-Dam izolasyonu ve Dental fotoğrafçılıkla ilgili Yurtiçi ve Yurtdışında uygulamalı eğitimler vermektedir. Aynı zamanda 3 boyutlu animasyon ve grafik tasarımı ile uğraşmakta ve bu alanlarda çeşitli dental firmalara içerik üretimi sağlamaktadır. İstanbul Etiler’deki muayenehanesinde mesleğini icra etmekte ve İstanbul Galata Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde Doktor Öğretim Üyesi olarak akademik hayatına devam etmektedir.
<strong>Dr. Öğr. </strong><strong>Üyesi </strong><br><strong>Merve AYDEMİR</strong>
Dr. Öğr. Üyesi
Merve AYDEMİR
Konuşma Başlığı:
Biyomimetik Restorasyonlarda Klinik İpuçları

Özgeçmiş
Dr. Öğr. Üyesi Merve Aydemir, Selçuk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 2014 yılında mezun oldu. Uzmanlık eğitimini 2019 yılı Ocak ayında Kırıkkale Üniversitesi Restoratif Diş Tedavisi Anabilim dalında tamamladı. 2020 yılında İstanbul Aydın Üniversitesi’nde Dr. Öğr. Üyesi olarak göreve başlamış olup halen görevine devam etmektedir. Uluslararası ve Ulusal bilimsel dergilerde ve kongrelerde birçok makale ve bildirileri bulunmaktadır. 3 yıldır Biyomimetik diş hekimliği üzerinde çalışmaktadır.

<strong>Dr. Öğr. Üyesi </strong><br><strong>Duygu İŞCAN</strong>
Dr. Öğr. Üyesi
Duygu İŞCAN
Konuşma Başlığı:
Özgürlük Anahtarları

Özgeçmiş
İlk, orta, lise eğitimini Ankara’da tamamladıktan sonra, 2007 yılında Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı yıl, Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim Dalı’nda başladığı doktora ve uzmanlık eğitimini, Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim Dalı’nda 2013 yılında tamamladı. Bir yıl süreyle, mezun olduğu bölümde, gönüllü doktora araştırma görevlisi olarak çalıştı. 2014 yılında Harvard Üniversitesi’ne bağlı Forsyth Araştırma Enstitüsü’nde, 4ay süreyle ‘diş hareketinin hızlandırılması’ konusunda hücre araştırmaları yaptı. 2014 yıllında İstanbul-Nişantaşı’nda multidisipliner bir sistemde kendi muayenesini başlattı. 2010 yılında başlayan yoga pratiğini; çocuk yogası, hatha yoga, meditasyon, hamak yogası, ashtanga yoga eğitmenlikleri alarak devam ettirdi. Birçok farklı disipline dair içsel inzivalara katıldı. 2020 yılında İstanbul’daki hayatını sonlandırarak karavanda gezerek yaşamaya başladı. 2022 yılında İzmir Urla’ya yerleşti. Aynı yıl, Aktif Yaşam Osteopati Okulu’nda Osteopati eğitimine başladı. Halen Urla’da ortodonti uzmanı dişhekimi, yoga eğitmeni olarak çalışmaya devam etmektedir. Akademik hayatına devam edebilmek adına, Osteopati okulunu 2. Sınıfı tamamlayarak dondurmuştur. 2024 yılı Ekim ayından beri, Istanbul Aydın Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim Dalı’nda yeniden başladığı akademik hayatına da keyifle devam etmektedir.

Panel

Panel Konusu: Klinik Yönetiminde Başarının İpuçları: Tasarım ve İşletmecilik

PANELİSTLER

<strong>Mimar </strong><br><strong>Dalga BALCI</strong>
Mimar
Dalga BALCI
Özgeçmiş
05/06/1974 tarihinde İstanbul’da doğdu. Aslen memleketi Kırklareli’dir. Lise eğitimini İstanbul Özel Alman Lisesinde 16.06.1993 yılında tamamlamıştır. 16.09.1993 – 26.06.1998 yılları arasında Mimar Sinan Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık fakültesinde Mimarlık bölümünü başarıyla bitirmiştir. Hobileri arasında Sinema, Tiyatro, Spor ve Müzik bulunduran Sn. BALCI, yabancı dil olarak Almanca ve İngilizce’yi okuma, yazma, konuşma olarak iyi seviyede ilerletmiştir. Pek çok başarılı projelere imza atan Sn. BALCI Ülkenin önde gelen marka ve şirketlerinde görevini en iyi şekilde icra etmiş, 2010 yılında kendi şirketini kurmak için ilk adımlarını atmaya karar vermiştir.
<strong>Satış ve Pazarlama Yöneticisi </strong><br><strong>Selda ÖZTÜRK</strong>
Satış ve Pazarlama Yöneticisi
Selda ÖZTÜRK
Özgeçmiş
1979 yılında Muğla/Fethiye doğumlu Sn. Öztürk İlkokul ve Ortaokulu Eskişehir ve Ankara da tamamlamıştır. Lise eğitimini Fethiye’de tamamlamıştır. Eskişehir Anadolu üniversitesinde İngilizce bölümünü bitiren Öztürk, iki yıl Fulham School Of London’da PR and Marketing eğitimi almıştır.
<strong>Diş Hekimi ve İç Mimar </strong><br><strong>Hamide YILMAZ GEDİK</strong>
Diş Hekimi ve İç Mimar
Hamide YILMAZ GEDİK
Özgeçmiş
İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladıktan sonra 2011 yılında Bahçeşehir Üniversitesi İç Mimarlik ve Çevre Tasarim Bölümün’den mezun oldu. 2014 yılina kadar bu alanda şantiye ve mimari ofiste çalıştı. 2 yıl Özel bir Diş kliniğinde yönetici olarak hasta danismanligi ve klinik işletmecisi olarak çalıştı. 2016 yilinda Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ne başlayarak, 2021 yilinda mezun oldu. Ankara Çukurambar’da özel bir poliklinikte mesleğimi icra ediyor.

HIV Farkındalık Atölyesi

Konuşmacılar

<strong>HIV Farkındalık Atölyesi</strong>
HIV Farkındalık Atölyesi
Özgeçmiş
Sosyal hizmet uzmanı Rojda Çelik tarafından aktarılacak konu başlıkları: HIV ve AIDS Nedir, HIV’in tarihsel süreci, terminoloji, Türkiye ve dünyadaki güncel veriler, HIV’in bulaş yolları, korunma yolları, PrEP & PEP, HIV tedavisi, Belirlenemeyen = Bulaştırmayan, HIV testleri. Hukuki danışman Esra Yıldız tarafından aktarılacak konu başlıkları: HIV ile yaşayanların karşılaştığı hak ihlalleri, vaka örnekleri, mahremiyet ve kişisel veri, sağlık hizmetlerine erişim, çalışma hayatına katılım, sağlık profesyonelleri perspektifinden HIV ile yaşayan kişilere yaklaşım. Öğrencilerle interaktif bir şekilde gerçekleştirilecek seminerin sonunda soru cevap kısmı yer alacak. 
<strong><strong>Sosyal Hizmet Uzmanı</strong></strong><br><strong><strong>Rojda ÇELİK</strong></strong>
Sosyal Hizmet Uzmanı
Rojda ÇELİK
Özgeçmiş
Hacettepe Üniversitesi Sosyal Hizmet bölümünden mezun olan Rojda Çelik, 2022 yılından beri Pozitif Yaşam Derneği’nde sosyal hizmet uzmanı olarak çalışıyor. Sosyal hizmet danışmanlığı kapsamında; HIV ile yaşayan kişilerin temel haklarına ve kamu hizmetlerine erişimde veya sosyal yaşamlarında, HIV statüsüne bağlı olarak sorun yaşanan alanlarda danışmanlık veriyor. Yeni tanı alan kişilere HIV hakkında kapsamlı bir danışmanlık vererek HIV tedavisi, bulaş yolları, güvenli cinsellik, sağlıklı yaşam, eğitim ve çalışma yaşamı, evlilik, askerlik, bebek sahibi olmak gibi birçok konuda bilgilendirme ve psikososyal destek sağlıyor.
<strong>Avukat</strong><br><strong><strong><strong>Esra YILDIZ</strong></strong></strong>
Avukat
Esra YILDIZ
Özgeçmiş
İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olan Esra Yıldız, yüksek lisansını Kriminoloji ve Ceza Adaleti Yüksek Lisans Programında tamamladı. 2024 yılında Pozitif Yaşam ekibine katılan Esra, hukuki danışman olarak çalışıyor. Hukuki danışmanlık kapsamında, çalışma, sağlık hizmetlerine erişim, mahremiyet, evlenme gibi temel haklarına ilişkin ayrımcılık veya ihlalle karşılaşan, hak arama mekanizmalarına başvurmak isteyen danışanlarımız ve avukatlarına danışmanlık sağlıyor. Hukuki danışmanlık kapsamında vaka takibi, hak arama süreçlerini kendi başına yürütmesi güç olan danışanların süreçlerinin organizasyonu ve takibini içeriyor.